משכנתא שניה

בעלי דירות להשקעה בישראל סובלים מבעיית מימון חריפה

משקיעי נדל"ן רבים שרוכשים דירה להשקעה, מחפשים למנף את הדירה ולהביא כמה שפחות "כסף מהבית", כאסטרטגיה להגדלת התשואה על הונם העצמי.

הבעיה היא שהבנקים מוגבלים במתן משכנתא לדירה להשקעה עד 50% משוויה בלבד. זה אומר שהמשקיעים צריכים להביא לפחות 60% משווי הדירה (כולל מס רכישה והוצאות נלוות), "מהבית" כהון עצמי.

(אגב, כרגע אף מונחת על שולחן הכנסת הצעת חוק להפחית את המשכנתא למשקיעים ל- 25% בלבד!! מה שצפוי להחריף משמעותית את בעיית המימון של המשקיעים)

לאחרונה עבר בכנסת "החוק להגברת התחרות ולצמצום הריכוזיות בשוק הבנקאות בישראל (תיקוני חקיקה), התשע"ז–2017". במסגרת חוק זה, הוסדרה באופן רשמי החובה של בנקים להסכים לרישום ולמימוש של שעבוד שני על נכסים, ובכך סללה את הדרך למשכנתא שניה על דירה להשקעה.

וכאן נוצרת הזדמנות שווה לכולנו.

הרעיון הינו לתת למשקיע הנדל"ן פתרון מימוני המשלב משכנתא ראשונה מבנק בגובה 50% משווי הדירה להשקעה, ולהוסיף לה משכנתא שניה ממלווים פרטיים בשיטת ה- P2P בגובה של עד 30% נוספים, כך שהמימון המקסימלי הכולל שיינתן יעמוד על 80% משווי הדירה להשקעה.

שיטת ה- P2P – Persons to Person – שיטה מקובלת ופופולרית מאוד בארה"ב ובריטניה למתן הלוואות, כאשר כל הלוואה ניתנת בין קבוצת מלווים פרטיים ללווה פרטי. יובהר כי אין קשר ישיר בין המלווים ללווה וכי ההלוואה מופעלת ומנוהלת ע"י המועדון עבור הצדדים.

כך, גם משקיעי הנדל"ן מקבלים פתרון מימוני, וגם אלו שאינם יכולים (או אינם רוצים) לרכוש דירה להשקעה, יכולים להרוויח באמצעות השתתפות כמלווים פרטיים לצד הבנקים במתן משכנתאות לדירות להשקעה, ולקבל ריבית חודשית בסיכון נמוך ושקט נפשי.

רוצה מינוף של עד 80% לדירה קיימת להשקעה שיש לך, או לרכישת דירה חדשה?  לפרטים והגשת בקשה לקבלת משכנתא שניה >>

רוצה ליהנות מריבית חודשית עם בטוחה נדלנית ושקט נפשי? לפרטים והשתתפות במתן משכנתא שניה לדירה להשקעה בישראל >>

comments