7 תכונות מפתח של יזמים מתחילים

להיות יזם זה יותר מאשר להקים עסק או שניים, זה להיות בעל גישה ודחף להצליח בעסקים.

ליזמים מצליחים יש דרך מחשבה דומה ואוחזים במספר תכונות מפתח אישיות אשר הופכות אותם לכה מוצלחים בעסקים.

ליזמים מצליחים כמו ריצ'ארד ברנסון השאפתן יש דחף פנימי עמוק להצליח ולפתח את עסקיהם, יותר מאשר תואר נחשב במינהל עסקים או ידע בתחום מסוים.

ליזמים מצליחים יש את תכונות המפתח הבאות:

דחף פנימי עמוק להצליח

ליזמים מצליחים יש דחף פנימי חזק להגשמת חזונם העסקי. הם רואים את התמונה הגדולה ולרוב שאפתניים מאוד. יזמים מצליחים מציבים יעדים גבוהים מאוד לעצמם ונשארים עקביים ומחויבים להשגתם על אף כל המכשולים בהם הם נתקלים בדרך.

אמונה חזקה בעצמם

ליזמים מצליחים יש דעה בריאה וחיובית על עצמם ולרוב יש להם אישיות חזקה ואסרטיבית. הם ממוקדים ונחושים בהשגם מטרותיהם ומאמינים לחלוטין ביכולתם להשיגן. האופטימיות העצמית שלהם עלולה לעתים להיראות בעיני אחרים כראוותנות או אף התנשאות, אך יזמים מצליחים הינם ממוקדים מדי מכדי לבזבז את זמנם על ביקורת לא בונה.

תרים אחר רעיונות חדשים

ליזמים מצליחים יש תשוקה מתמדת לעשות דברים טוב יותר ולשפר את המוצר או השירות שלהם. הם כל הזמן מחפשים איך להשתפר. הם יצירתיים, חדשניים ורבי תושיה.

פתוחים לשינויים

אם משהו לא עובד ליזמים מצליחים, הם פשוט משנים. הם יודעים את החשיבות בשמירה על מובילות בתעשיה שלהם, והדרך היחידה לשמר מובילות היא להתפתח ולהשתנות עם הזמן. הם עם היד על הדופק ומעודכנים כל הזמן במתרחש בשוק ובתעשיה שלהם ומוכנים תמיד לשינוי אם הם רואים שצצה הזדמנות מתאימה.

תחרותיים מטבעם

יזמים מצליחים משגשגים בתחרות. הדרך היחידה להשיג את מטרותיהם ולעמוד בסטנדרטים הגבוהים שהציבו לעצמם הינה באמצעות תחרות עם עסקים מצליחים אחרים.

מוטיבציה ואנרגיות בלתי נדלים

יזמים מצליחים נמצאים בתנועה מתמדת, מלאים באנרגיות ובעלי מוטיבציה חזקה. הם בעלי דחף חזק להצלחה ויש להם שפע של הנעה עצמית. הסטנדרטים הגבוהים שהציבו לעצמם והשאפתנות שלהם מחייבים שתהיה להם מוטיבציה עצומה!

קבלת ביקורת בונה ודחיה

יזמים מצליחים הינם בדרך כלל בקדמה של התעשיה שלהם ולכן הם שומעים את המילים זה בלתי אפשרי" לעתים קרובות. הם יתאימו את דרכם במידה והביקורת הינה בונה ומתאימה לתכניתם הכוללת, אחרת הם יתעלמו ממנה בהנחה שמדובר בפסימיות. כמו-כן, יזמים מצליחים יודעים שדחיה ומכשולים הינם חלק בלתי נפרד מתהליך בניה של כל עסק חדש והם מתמודדים עמם בהתאם.

לסיכום

יזמים אמיתיים הינם רבי תושיה, נלהבים ובעלי דחף חזק להצליח ולהשתפר. הם חלוצים וחשים בנוח להילחם בקו הקדמי. הגדולים שבהם מוכנים שיצחקו עליהם ויבקרו אותם בהתחלה כי הם רואים את המשך הדרך ועסוקים מאוד בהגשמת חלומם.

 

comments

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם