כריית ביטקוין – הזדמנות השקעה

כריית ביטקוין
כריית ביטקוין

.מבוא

לאחר שגיבשנו קבוצות כרייה של ביטקוין, איתריום ו- DASH, אנו פותחים הזדמנות נוספת להצטרף לקבוצה חדשה (שלישית) של כריית ביטקוין.

לפני שאדבר על כריית ביטקוין, אם קראת את המאמר שלי בלוקצ'יין למתחילים – הסיוט של הבנקים רק מתחיל, אני מקווה שהצלחתי להבהיר את המהפכה שהבלוקצ'יין מייצג (אם עוד לא קראת, עכשיו זה הזמן, לפני שאתה ממשיך לקרוא על ההזדמנות שאני מציג להלן).

כפי שכתבתי במאמר, הבלוקצ'יין הוצג כפלטפורמה עליה מתנהל המטבע הדיגיטלי המפורסם בעולם – הביטקוין.

כמה מספרים מאחורי הבלוקצ'יין והביטקוין:

  • עד לרבעון ראשון 2016, הצטברו השקעות הון הסיכון בחברות בלוקצ'יין וביטקוין לכ- 1.1 מיליארד דולר. ישראל במקום השביעי במשיכת השקעות בתחום לאחר ארה"ב, הולנד, בריטניה, שבדיה, סין וקנדה.
  • 112 מוסדות פיננסיים "מסורתיים" הכריזו על יוזמה כלשהי בתחום הבלוקצ'יין בין הרבעון השלישי של 2015 לרבעון הראשון של 2016.
  • בסמוך להשקתו, ביום 17/8/10, היה שווה 1 ביטקוין כ- 7 סנט. היום ביטקוין אחד שווה פי 167,000 – כ- $11,700 לביטקוין!
  • כמות הביטקוינים ברגע במחזור 16,716,750. שווי השוק הנוכחי של כל הביטקוינים הללו עומד על כ- 195 מיליארד דולר!
  • כמו שלשקל יש אגורות, כך גם מטבע ביטקוין ניתן לחלק ל-100,000,000 "אגורות ביטקוין". ז"א שאפשר להשתמש גם ב- 0.00000001 ביטקוין.
  • כוח החישוב הכולל של כל שרתי הביטקוין כרגע עומד על 11,576,810 TH/s. זה 11.57 קווינטיליון חישובים לשניה (קווינטיליון = מיליון כפול טריליון) !!

מהי כריית ביטקוין?

כריית ביטקוין הינה התהליך בו נכנסים ביטקוינים חדשים למחזור. כ- 4.27 מיליון ביטקוינים נוספים צפויים להיכנס למחזור עד השלמה ל- 21 מיליון ביטקוינים סה"כ.

כאמור, בניגוד למטבע מדינה למשל המנוהל בצורה ריכוזית ע"י הממשלה/בנק מרכזי, מטבע הביטקוין מנוהל בשיטה דיגיטלית מבוזרת. מי שבעצם מנהל אותו אלו שרתי מחשבים הפזורים בעולם (11.57 קווינטיליון, זוכרים?…), ואשר מכונים גם "כורים".

השרתים הללו מספקים את כוח החישוב העצום ואת הפיזור הנדרש לאבטחת הרישום התקין של הביטקוינים, וכתגמול על עבודתם הקשה של שרתי כריית ביטקוין, הביטקוינים החדשים שנוצרים מחולקים ביניהם.

ככל שהשרת תורם כח חישוב גדול יותר, כך תגמול כריית ביטקוין שהוא מקבל גבוה יותר. כדאיות כריית ביטקוין מושפעת ממספר גורמים:

עלויות הכרייה – חשמל, אחסנה, ביטוח, תחזוקה. עלויות אלו משתנות מאוד בין מדינה למדינה, ובהתאם משפיעות על כדאיות הכרייה.

שער הביטקוין לעומת קושי הכרייה – זהו יחס חשוב שקובע מהי ההכנסה הדולרית בפועל שמניבה כריית ביטקוין. ככל שהיחס הזה גבוה יותר, כדאיות כריית ביטקוין עולה, ולהיפך.

  • שער הביטקוין – נקבע באמצעות מנגנון השוק. הביטקוין נסחר למעשה באופן רציף, כמו מטבעות אחרים, ושערו משתנה מדי רגע.
  • קושי הכריה – מבלי להיכנס להסברים מורכבים, הקושי גדל ככל שכח החישוב של כלל השרתים המחוברים לרשת הביטקוין גדל. המשמעות, שככל שיש יותר כח חישוב של "כורים", קושי כריית ביטקוין גדול יותר. ה- "תחרות" רבה יותר.

הגישה להצטרפות כשרת לרשת הביטקוין פתוחה לכל אחד. תיאורטית, כל אדם יכול לקחת את המחשב הביתי שלו ולתרום את כח החישוב שלו בשביל לנהל את הביטקוין. בפועל, זה נעשה בצורה יותר מקצועית, כפי שאפרט בהמשך.

מהו מאגר כריית ביטקוינים?

מאגר כרייה הינו שילוב של כח חישוב של מספר רב של שרתים, בכדי לבצע כרייה שיתופית, והביטקוינים הנכרים מחולקים בין כל השרתים המשתתפים במאגר, בהתאם לכח החישוב אותו תרמו בפועל.

כאמור, על אף שכל אחד יכול, תיאורטית, לרתום את המחשב הביתי שלו לכרייה, בפועל, זה לא מעשי. ראשית, כי תהליך הכרייה צורך משאבים רבים, עלויות חשמל, מייצר חום רב ורעש חזק (בהמשך העמוד תוכלו לשמוע…). שנית, קושי החישוב כיום הוא כזה, שנדרש כוח חישוב רב, הרבה מעבר ליכולת המחשב הביתי, בכדי לבצע כרייה יעילה.

מאגר כרייה מקצועי מאוחסן במקום המתאים לכך, עם אספקת חשמל וקירור מתאימה, תקרה גבוהה בשל החום הרב שנפלט, ותחזוקה טכנית שוטפת – הכל כדי להבטיח את פעילותו הרציפה והתקינה.

ההזדמנות העסקית

רכישת שיתופית של ציוד ייעודי מתקדם למאגר כריית ביטקוינים. כל משתתף משקיע $3,795 ומקבל מכונה בעלת כח חישוב של כ- 13.5 TH/s.

המכונות יהיו תחת תפעול טכני מקצועי של חברת אחסון ענ"ן שוויצרית ותיקה ובעלת מוניטין באחד מהלוקיישנים שלה הממוקם בבולגריה. הניהול המקצועי של הכרייה יתבצע ע"י מועדון המשקיעים IQFINANZAS במקסיקו המפעיל את כריית הביטקוין והאיתריום שלנו. עלויות – דמי ניהול, אחסון ותפעול של 40% לחודש מהתפוקה, בכפוף למינימום של $199 לחודש למכונה.

חישוב רווחיות הכרייה מראה כי בתנאי העסקה ובנתוני שער הביטקוין וקושי הכרייה של היום, השקעה של $3,795 מחזירה בחודש כ- $420 לכל משתתף כ- 11% מההשקעה. למחשבון רווחיות כריה

הסיכונים

הסיכון הראשי הוא ירידה משמעותית במחיר הביטקוין ו/או עלייה משמעותית בקושי הכרייה, כך שהיחס בין מחיר הביטקוין לקושי הכריה יירד. לדוגמא, אם יחס זה יירד ב-50%, גם ערכה הדולרי של תפוקת הכרייה יפחת ב- 50%. שימו לב שאם תפוקת הכרייה הצפויה תרד כך שערכה לא יגיע ל- $199 לחודש, הכרייה לא תהיה כדאית ולשיקול דעת המפעילים אם תוקפא או תופסק, בכדי להימנע מיווצרות הפסד שוטף למשקיעים. אם המפעילים יבחרו לא להפסיק הם יספגו כל הפסד שנוצר ולא המשקיעים.

סיכון נוסף הינו נזק ו/או ירידת ערך הציוד, שלא יכוסה ע"י חברת הביטוח. יובהר כי ההסכם עם המפעילים כולל את עלויות הביטוח.

הפסקת ההסכם עם המפעילים מסיבה בלתי צפויה, שתצריך הפעלה בצורה חילופית של המאגר או מכירתו. יובהר כי ההסכם אינו מוגבל בזמן.

היתרונות

הציוד יכול לשמש לכריית מטבעות דיגיטליים נוספים, כך שניתן לפי הצורך והכדאיות להעביר בקלות כל מכונה מכריית מטבע אחד לאחר.

אין צורך בידע טכני או היכרות עמוקה עם הביטקוין – ההחזר "פאסיבי" לחלוטין.

ההכנסות מהכרייה מגיעות ישירות אלינו ואנו משלמים למפעילים (ולא ההיפך).

אופן ההצטרפות

כאמור כל משתתף משקיע סך כולל של $3,795 בעסקה, עד 3 מכונות למשתתף.

ישנן 10 מכונות בלבד לקבוצה זו!! להלן לוחות הזמנים לגיבוש הקבוצה השלישית:

עד 31 לדצמבר 2017, כל משתתף יחתום על הסכם שיישלח אליו וישלם את סכום ההשקעה.

במהלך ינואר 2018 מתוכנן הקלוזינג של העסקה והעברת התשלום למפעילים.

מאגר הכרייה שלנו צפוי להתחיל לפעול במחצית השניה של פברואר 2018 ולייצר עבור הקבוצה ביטקוינים.

לפניה להשתתפות בעסקת הפעלה שיתופית של מאגר לכריית ביטקוין >>

שאלות ניתן להעלות בקבוצת הפייסבוק של המועדון או לניסן עגיב מנהל קשרי המשקיעים טל' 052-3426850.

 

comments

2 Comments on כריית ביטקוין – הזדמנות השקעה

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם