הזדמנות השקעה – חברת Fincom

תרחיש

שירות הביון של רוסיה FSB מעביר מידע מודעיני קריטי ל- CIA בארה"ב: שמות של טרוריסטים שמתכננים פיגוע על אדמת ארה"ב.

רק שיש בעיה אחת – השמות בשפה הרוסית. ארה"ב מחפשת ברשימות שלה את השמות ולא מוצאת בגלל שהתרגום לא היה מדוייק על קוצה של אות בשם המשפחה.

בלפחות מקרה אחד שהתממש, זה עלה בחיי אדם: ב- 15 באפריל 2013 בפיגוע בבוסטון בזמן המרתון – 3 נהרגו ו 264 נפצעו.

תכירו את FINCOM

חברת טכנולוגיה עם פטנטים תלויים ועומדים על מנוע חיפוש ייחודי שפיתחה, שיודע להצליב ולמצוא שמות אנשים בעשרות שפות שונות ואפילו עם שגיאות כתיב. 6 מיליון דולר הושקעו בפיתוח המוצר עד כה.

FINCOM לקחה את מנוע החיפוש הזה ויישמה אותו בתחום הכל כך חשוב של מלחמה בפשע, טרור, הלבנת כספים ואפילו בעד הפרטיות האישית של כל אחד מאיתנו.

אילו היתה ברשות ארה"ב בזמנו את הטכנולוגיה של FINCOM, הפיגוע במרתון בוסטון היה עשוי להימנע והטרוריסטים לא היו יכולים לטוס לאן שרצו ובטח שלא לקבל מימון בדרך כלשהי.

ההזדמנות של FINCOM

בשנים האחרונות נחקקות בעולם הוראות רגולטיביות שמטרתן להכביד על חופש התנועה והמימון של טרוריסטים, פושעים ומלביני הון, וקיים מחסור בטכנולוגיות לעמידה וציות להן, שגורם לעבודה ניכרת והוצאות נכבדות לחברות ולגופים עליהם חלות ההוראות:

 • החל מינואר 2016, כל חברה בארה"ב חייבת לבצע בדיקת הלבנת הון ומימון טרור בעת ביצוע טרנזאקציה כספית מול רשימות הסנקציות השונות בעולם.
 • החל מיולי 2017 נכנסו באיחוד האירופי לתוקף הוראות מחמירות אף יותר, המחייבות בדיקות בשווקים נרחבים יותר ובסכומים נמוכים יותר.
 • חוק מאגרי המידע הגנת הפרטיות האירופאי (GDPR) שייכנס לתוקף במאי 2018 מחייב חברות להציג לבקשת לקוח את כל המידע הקיים לגביו במאגרי המידע של החברה, למחוק במיידי לבקשתו או לאחר סיום ההתקשרות ביניהם. קיים קושי רב במיפוי בסיסי נתוני של חברות גדולות ובעיקר רב לאומיות, לאור ריבוי שפות וחוסר זיהוי וודאי במערכות המידע הקיימות.

הסנקציות בגין אי אכיפת ההוראות הינן מחמירות ומרחיקות לכת – קנסות כבדים ואחריות אישית למנהלים עד כדי עונשי מאסר בפועל!

מהו המוצר שפיתחה FINCOM?

מנוע חיפוש ייחודי המוגן בפטנטים רשומים ומאפשר לכל חברה שעושה עסקים באדמות אירופה או ארה"ב לעמוד בתנאי הרגולציה הקשיחים בתחום הלבנות הכספים וחופש התנועה של טרוריסטים ופושעים.

הטכנולוגיה שפיתחה FINCOM יודעת להצליב ולמצוא שמות אנשים בעשרות שפות שונות – ואפילו עם שגיאות כתיב!

לדוגמא, אם אדם המופיע ברשימת הטרוריסטים או הסנקציות של צרפת רוצה להיכנס לבריטניה, המערכת תדע לזהות שהשם שמקליד בקר הגבול באנגלית, תואם לשם המופיע בצרפתית או בערבית או ב- 20 שפות נוספות, וכך להתריע לבקר הגבול כי מדובר באדם בעל מעורבות בטרור.

כיום, חוץ מהמנוע של FINCOM, אין טכנולוגיה אמיתית וחדשנית בתחום, וכל הבדיקות של השמות נעשות בצורה ידנית ומסורבלת שלוקחת זמן רב ועולה הון תועפות.

המנוע של FINCOM מהווה הפתרון האוטומטי היחיד מסוגו בעולם כיום, החוסך זמן, כסף ומשאבים ומספק ללקוחות "תעודת ביטוח" כנגד עיצומים כספיים ואחריות אישית:

מהו הסטטוס הנוכחי של FINCOM?

 • FINCOM בעיצומם של 3 פיילוטים מוצלחים מול חברות מאוד גדולות בשוק האירופי והבריטי, וכבר נעשתה מכירה אחת של המוצר בתחום מעברי הגבולות.
 • החברה צנועה ורזה, נמצאת במשרדים בפ"ת ומעסיקה כרגע סה"כ 5 עובדים – שני המייסדים, סמנכ"ל פיתוח עסקי ומוצר, איש תשתיות ואיש פיתוח.
 • החברה מתנהלת מול 3 לקוחות נוספים לפיילוט ועוד 3 תהליכי מכירה מתקדמים והיד עוד נטויה.
 • כדי שתהליכי המכירה והפיילוטים יהיו מוצלחים ויגדלו יש צורך בהגדלת מערך השיווק והמכירות ולכן FINCOM החלה בגיוס הון לשם כך.

למה הזדמנות ההשקעה בחברת FINCOM מעניינת?

  1. היזמים מייסדים – הם מקצוענים ומנוסים בתחום הבינה המלאכותית והסטארט אפים הטכנולוגיים
  2. המוצר – טכנולוגיה מהפכנית שמחליפה עבודה ידנית של מאות עובדים וצפויה לחסוך הון רב לחברות והארגונים המשתמשים בה, ומוגנת בפטנטים
  3. הסביבה הרגולטורית – המלחמה בהלבנת הון ובמימון טרור הפכה להיות נדבך מרכזי ברגולציה של כלל המדינות המפותחות, והיא חלק בלתי נפרד מעולם הפיננסים הגלובלי. הארגונים שנמצאים בחשיפה מחויבים ליישם את הוראות הרגולציה ומוציאים משאבים ניכרים על כך
  4. לקוחות – לחברה כבר גייסה לקוח גדול אחד, ועוד לקוח משמעותי בתחום הפיננסי באנגליה החל בפיילוט, ויש מגעים מתקדמים למכירות ופיילוטים נוספים
  5. המודל העסקי – מבוסס טרנזקציה, כך שכל עסקה שנבדקת באמצעות המערכת מכניסה כסף לחברה. המודל הזה מבטיח הכנסה מתמשכת ורציפה מהלקוחות, שמצידם חייבים את הבדיקה הזו
  6. התזמון – החברה נמצאת בנקודת פריצה מצוינת, כרגע רק 5 עובדים בה כולל שני המייסדים והם עסוקים מעל הראש בפגישות עם לקוחות פוטנציאליים, הקמת מערך שיווק, מכירה והטמעה בנקודה זו צפוי להביא לפריצה משמעותית בהכנסות
  7. השווי – יש לנו הזדמנות להיכנס בשווי נמוך להערכתי לנקודה בה נמצאת החברה. למשל חברה בשוק הנ"ל עם מוצר שאינו טכנולוגי כאמור שווה כיום 45 מיליארד פאונד (!).

על אף כל האמור לעיל, כמובן שחשוב להבין שעדיין מדובר בהשקעה ברמת סיכון/סיכוי גבוהה יחסית, יש להשקיע רק כסף שיכול לעמוד בסיכון בהתאם.

לפניה להשתתפות בהשקעה בחברת FINCOM >>

שאלות ניתן להעלות בקבוצת הפייסבוק של המועדון או לניסן עגיב מנהל קשרי המשקיעים טל' 052-3426850.

comments

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם